FISKARS Sekera štípacé X25 XL 122483

1 890,00 s DPH
Choceň 2 ks
Havlíčkův Brod 1 ks
Tišnov 3 ks
Skuteč 1 ks
Velké Meziříčí 3 ks
Bystřice 1 ks
Mohelnice 3 ks
Nové Město 3 ks
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

Parametry produktu:

  • EAN: 6411501224835

FISKARS Štípací sekera XL X25 122483


Sekera X25 je vhodná ke štípání i těch největších kusů dřeva. Je to nový model s perfektním vyvážením čepele a topůrka s vysokou rychlostí švihu. Díky většímu klínu na čepeli, se Vám snadněji rozevře dřevo a tím se pro Vás štípání dřeva stane zábavou. Má unikátní konstrukci, která Vám ušetří mnoho sil a můžete s ní pracovat dlouhou dobu bez zbytečné únavy zad a paží.


Specifikace řady univerzálních seker Fiskars X nové generace:

Čepel seker Fiskars:

Speciální, vysoce kvalitní uhlíková ocel, kováno v zápustce a jednodušše se brousí. Precizně vybroušené ostří do konvexního tvaru, je tak aby bylo méně citlivé na poškození. Nová geometrie čepele má zaoblené okraje rozšířeného klínu štípacích seker a usnadňují tak vytažení sevřené sekery ze špalku. Mají dvě různé tvrdosti - tělo čepele 48HRC, ostří čepele 55HRC - optimalizuje tuhost a trvanlivost ostří. Povrchová úprava PTFE pro snížení tření, snižuje o 25%,chrání čepel před korozí. Těžiště sekery je velmi blízko čepele je mnohem účinnější, perfektně vyvážené pro přesné sekání. Čepel sekery je ve tvaru štípacího klínu a je velmi ostrá. Velice snadno proniká do dřeva, které se potom snadněji rozevře.

Topůrko sekery Fiskars:

Topůrko je z materiálu FibreComp. Vyztužené skelnými vlákny. Je pevné, trvanlivé a lehké, není ovlivňováno počasím. Má stejné vlastnosti za sucha i za vlhka. Konec potažen Elastomerem. Místo uchopení je z měkkého plastu, kombinace tvrdého jádra a měkkého povrchu je umožněna novou technologií, která absorbuje nárázy, pohodlně se drží a neklouže. Její rozšířený konec topůrka brání vyklouznutí sekery. Plastové topůrko, u kterého čepel nikdy nespadne, protože je pevně obklopena plastem již při výrobě ve speciálním stříkacím lisu.

Plastové pouzdro na sekeru Fiskars:

Chrání ostří při přenášení a skladování, zvyšuje bezpečnost manipulace. Bezpečný zámek, který se snadno zavírá i otvírá. Pohodlné držadlo pro přenášení a k zavěšení. Elegantní design.

Výhody produktu:

• nový model s perfektním vyvážením čepele a topůrka
• pro štípání polen o průměru nad 30 cm
• inovativní 3D povrch topůrka pro bezpečnější držení, zvýšení rychlosti švihu a tlumení nárazů
• úhel ostří čepele je 35° - konvexní profil ostří zesiluje jeho hranu tak, aby byla čepel méně náchylná na vyštípnutí
• velmi lehké a pevné topůrko z materiálu FiberCompTM činí sekeru téměř nerozbitnou
• zahnutý konec topůrka zabraňuje vyklouznutí sekery z ruky
• dodává se s plastovým pouzdrem pro snadné a bezpečné přenášení a skladování

Parametry produktu:

• celková délka: 72 cm
• celková hmotnost: 2 430 g
• hmotnost čepele: 1 830 g