FISKARS Sekera štípací X11 S 122443

1 390,00 s DPH
ks
Žďár nad Sázavou 2 ks
Choceň 2 ks
Havlíčkův Brod 1 ks
Tišnov 3 ks
Velké Meziříčí 2 ks
Bystřice 1 ks
Mohelnice 2 ks
Nové Město 3 ks
Velká Bíteš 2 ks
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

Parametry produktu:

  • EAN: 6411501224439

FISKARS Štípací sekera S X11 122443


Štípací sekera X11 určená ke štípání malých špalků a sekání větví. Lze použít buď jako dvouruční nebo i jednoruční. Od sekery X11 ze starší řady se liší lepší geometrií čepele, novým designem a pouzdrem. Příjemnější uchopení topůrka sekery zaručí měkčený plast Elastomer, který také v kombinaci s tvrdým jádrem pohlcuje náraz.


Specifikace řady štípacích seker Fiskars X nové generace:

Čepel sekery Fiskars X je vyrobena ze speciální vysoce kvalitní uhlíkové oceli (kováno v zápustce), která se snadno brousí. Ostří je precizně vybroušené do konvexního tvaru, aby bylo méně citlivé na poškození. Zaoblené okraje rozšířeného klínu štípací sekery usnadňují vytažení sekery sevřené ve špalku. Tělo čepele je vyrobeno z oceli o tvrdosti 48HRC, ostří z oceli o tvrdosti 55HRC. Kombinace dvou různých tvrdostí čepele optimalizuje tuhost a trvanlivost ostří. Povrchová úprava PTFE snižuje tření o 25% a chrání čepel před korozí. Těžiště sekery je velmi blízko čepele, což zvyšuje účinnost při sekání. Sekera je perfektně vyvážená pro přesné sekání.

Topůrko sekery Fiskars X je vyrobeno z materiálu FibreComp. Je vyztuženo skelnými vlákny, díky čemuž je pevné, trvanlivé a lehké. Použitý materiál nereaguje na změny počasí, má stejné vlastnosti za sucha i za vlhka. Část topůrka sloužící k uchopení sekery je z měkkého plastu. Díky nové technologii dovolující kombinovat tvrdé jádro s měkkým povrchem jsou nárazy maximálně absorbovány, sekera pohodlně drží a neklouže. Vyklouznutí sekery z ruky brání i fakt, že je konec topůrka rozšířený a potažený Elastomerem. Čepel nikdy nespadne z topůrka, protože je pevně obklopena plastem již při výrobě ve speciálním stříkacím lisu.

Plastové pouzdro na sekeru Fiskars X v elegantním designu jednak chrání ostří při přenášení a skladování, ale také i zvyšuje bezpečnost při manipulaci. Pouzdro je opatřeno držadlem pro komfortnější přenášení nebo k zavěšení. Bezpečný zámek, který se snadno otvírá i zavírá zabraňuje sklouznutí obalu z čepele sekery.

Výhody produktu:

• nový model s perfektním vyvážením čepele a topůrka
• pro štípání polen o průměru 10 - 20 cm
• inovativní 3D povrch topůrka pro bezpečnější držení, zvýšení rychlosti švihu a tlumení nárazů
• úhel ostří čepele je 35° - konvexní profil ostří zesiluje jeho hranu tak, aby byla čepel méně náchylná na vyštípnutí
• velmi lehké a pevné topůrko z materiálu FiberCompTM činí sekeru téměř nerozbitnou
• zahnutý konec topůrka zabraňuje vyklouznutí sekery z ruky
• dodává se s plastovým pouzdrem pro snadné a bezpečné přenášení a skladování

Parametry produktu:

• celková délka: 44 cm
• celková hmotnost: 1075 g
• hmotnost čepele: 840 g