FORESTINA Substrát PROFÍK supresivní pro výsev a množení 15 l

135,00 s DPH
Tišnov 1 ks
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

Parametry produktu:

  • EAN: 8594003199042
  • Objem: 15 l

FORESTINA Substrát PROFÍK supresivní pro výsev a množení 15 lSubstráty FORESTINA svým složením odpovídají nejvyšším nárokům jak hobby pěstitelů, tak i profesionálů, protože se jedná o 100% substráty.
Základem ucelené řady je vždy směs kvalitní bílé a černé rašeliny. Poměr obou těchto hlavních částí a úprava pH se pak řídí podle účelu použití a pro různé druhy rostlin se k tomu přidávají další doplňkové komponenty - čerstvý nebo sušený jíl, křemičitý písek, potřebné minerály atd.
Každý substrát FORESTINA obsahuje přiměřenou dávku kvalitního minerálního hnojiva, které rostlinám poskytuje dostatečnou výživu na prvních 6 týdnů.

Speciální substrát určený pro výsevy a množení rostlin. Je složen ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakcí a perlitem.
Obsahuje hnojivo se základními i stopovými živinami, což má příznivý vliv na bezproblémové zakořeňováni řízků a klíčení výsevů.
Je obohacen o houbu Trichoderma virens potlačující původce houbových onemocnění, která způsobují padání a odumírání klíčících a vzcházejících rostlin a o houbu Metarhizium anisopliae, která představuje účinnou prevenci před poškozením hmyzími škůdci, napadajícími klíčící a vzcházející rostliny.

Supresivní výsevní substrát patří do řady profesionálních substrátů PROFÍK a je určen speciálně pro výsevy a množení rostlin.
Je připraven ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakcí o hodnotě 5 - 6,5 a perlitem.
Je vhodný jak k setí semen tak i k přepichování řízků rostlin.
Substrát je obohacen hnojivem se základními i stopovými živinami v nezbytném rozsahu, což má vliv na bezproblémové zakořeňování řízků a klíčení výsevů.
Supresivní substrát obsahuje 2 druhy hub potlačující původce významných houbových onemocnění (Trichoderma virens) a preventivně působící proti hmyzím škůdcům (Metarhizium anisopliae).

Specifikace hub:
Trichoderma virens - Je houba, která aktivně potlačuje původce významných houbových onemocnění, včetně fytopatogenních hub rodů Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tyto fytopatogenní houby způsobují padání a odumírání klíčících a vzcházejících rostlin, a proto používání výsevního substrátu, obohaceného o antagonistický organismus, představuje významný preventivní prvek v ochraně sazenic a sadby před uvedenými druhy škodlivých organismů. Navíc přítomnost zmíněné houby (Trichoderma virens) pozitivně ovlivňuje zakořeňování a vývoj rostlin a rostliny na přítomnost tohoto organismu reagují i navozením stavu tzv. indukované rezistence tj. stavu zvýšené odolnosti proti širokému spektru škodlivých organismů.

Metarhizium anisopliae - Je houba představující účinnou prevenci před poškozením hmyzími škůdci napadající klíčící a vzcházející rostliny. Hlavním cílem záměrné inokulace substrátu tímto užitečným organizmem je ochrana sazenic různých druhů zelenin a okrasných rostlin před škůdci, napadající kořenový systém rostlin např. před larvami kovaříků (drátovců), lalokonosců, chroustů a chroustků, krtonožek, osenic a řady dalších škůdců. Kromě druhů škůdců, kteří se vyskytují výhradně v půdě je významný účinek houby na hmyzí škůdce, kteří v půdě prodělávají část svého vývoje (např. třásněnky).

Použití:
Přiměřené množství substrátu nasypeme do vhodné nádoby a zasejeme semínka, nebo zasadíme řízky rostlin. Poté přiměřeně zalijeme a vlhkost substrátu udržujeme po celou dobu, než jsou sazeničky připraveny k přesazování. Jakmile semena vzejdou, nebo řízky zakoření, je možno začít s jejich přihnojováním.
Takto vypěstované jednotlivé druhy sazenic pak přesazujeme do příslušného speciálního substrátu.

Složení:
- Vybraná směs bílé a černé rašeliny
- Hnojivo na 6 týdnů
- Upravená hodnota pH 5 - 6,5
- Perlit
- Základní živiny a stopové prvky
- 2 druhy hub

Specifikace produktu:
• Produktové číslo: 1120005
• EAN: 8594003199042
• Objem substrátu: 15 l
• Hmotnost balení: 2,5 - 12,5 kg
• Výrobce: Forestina

Upozornění:
Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím substrátu.

ilustrační foto