FORESTINA Hnojivo BIOMIN na jahody 2,5kg 1205007

170,00 s DPH
Skladové množství na prodejnách je pouze orientační.
Ceny na prodejnách se mohou lišit od cen na e-shopu.

FORESTINA Hnojivo BIOMIN na jahody 2,5kg - 1205007


FORESTINA hnojivo Agrobiomin na jahody 2,5kg - 1205007

Speciální granulované biominerální hnojivo s kvalitní mletou rohovinou, které působí jako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všech živin od začátku vegetace až do pozdních období. Zesiluje biologickou činnost půdy, zlepšuje půdní strukturu a dýchání kořenů, zvyšuje odolnost proti houbovým chorobám a reguluje vodní režim rostlin. Hnojení se provádí na začátku vegetačního období, kdy se stejnoměrně do meziřádků rozhodí a poté zapraví do půdy hnojivo v dávce 50 až 80 g na 1 m2. Složení: 8% N, 8% P2O5, 10% K2O, 3% MgO.

Popis produktu:

BIOMIN je vydatné ekologicky příznivé organicko-minerální hnojivo, jehož významnou složkou je drcená rohovina. Tato přírodní surovina je zvláště ceněna pro obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů uvolňuje postupně, takže je rostlinami maximálně využit po delší vegetační období. BIOMIN působí jako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všech potřebných živin rovnoměrně od začátku vegetace až do pozdních období, zesiluje biologickou činnost půdy, zlepšuje půdní strukturu, jakož i dýchání kořenů, zvyšuje odolnost rostlin proti houbovým chorobám, reguluje vodní režim rostlin. Forma obsaženého dusíku zabraňuje nežádoucímu přehnojení touto živinou. BIOMIN na jahody je také vhodný pro výživu ostatního drobného ovoce jako např. maliníků, ostružiníků, rybízů apod.

Charakteristika:

Organicko-minerální NPK hnojivo 8% N + 8% P2O5 + 10% K2O + 3% MgO

Použití:

Hnojení se provádí na začátku i v průběhu vegetace kdy se stejnoměrně rozhodí hnojivo BIOMIN do meziřádků v dávce 50 až 80 g na 1 m2 a poté se zapraví do půdy. Při ponechání hnojiva na povrchu půdy dochází rovněž k pozvolnému uvolňování živin, ale s menším efektem využití všech kvalitativních vlastností, které hnojivo BIOMIN nabízí. Při aplikaci přímo k rostlině nebo jejímu bezprostřednímu okolí, použijeme jako odměrku např. starou polévkovou lžíci. Optimální výživová dávka je 1/2 polévkové lžíce k jedné rostlině.

Dávkování:

přihnojování jahod 1 kg hnojiva na 12,5 - 20 m2 nebo až 100 rostlin
přihnojování ostatního drobného ovoce 1 kg hnojiva na 12,5 - 20 m2 nebo až 100 rostlin
Hlavní termíny pro aplikaci hnojiva: březen, duben, červenec, srpen, září

Aplikační poznámky:

BIOMIN je vhodny k výživě rostlin pěstovaných jak ve volné půdě tak v nádobách či truhlících.

BIOMIN nelze použít k rozpouštění ve vodě a k aplikaci zálivkou či na list (foliární aplikaci).

Upozornění:

Tyto údaje jsou pouze informativní. Prodejce neručí za škody způsobené nesprávným použitím hnojiva.
Ilustrační foto