Drcená smola nebo také drcená kalafuna na paření a paření prasete
Drcená kalafuna nebo také smola na odstranění štětin z prasete 1kg

Drcená kalafuna je upravená přírodní, zpravidla borovicová smola.
Používá se k odstraňování štětin a blány z vepřové kůže na domácích zabíjačkách. Zabité prase se posype na moučku nadrcenou kalafunou a spaří se vroucí vodou. Vhodnými nástroji (zvonky, řetěz) se z kůže bezprostředně odstraní štětiny a blána. Používá se i k odstraňování jemného opeření zabitých kačen, hus či jiné drůbeže.

Kalafuna je destilační zbytek z pryskyřice borovic, nebo získávaný při výrobě buničiny. Název je odvozen od starořeckého ionského města Kolofónu, které proslulo spolu s Chiem především vývozem pryskyřice.
Chemicky jde o směs slabých organických kyselin. Při pokojové teplotě je nerozpustná ve vodě, s vysokým izolačním odporem a netečná vůči kovům.
Taje mezi 60–80 °C, plně tekutá při 120 °C. V horkém stavu reaguje jako silná kyselina. Má schopnost rozrušit tenké vrstvy oxidů při teplotách 200 °C za 1–2 s.
Reakční schopnost kalafuny neodpovídá moderním požadavkům, proto se přidávají aktivátory a další přísady, které zvětšují čisticí schopnost a zvyšují teplotní odolnost. Významné využití má v hudbě - u všech smyčcových nástrojů se kalafuna nanáší na žíně smyčců pro zvýšení třecího odporu. Dále se také používá při depilaci prasečích štětin při zabijačce.

Drcenou kalafunu nutno skladovat za teplot do 20 °C.

Specifikace:
Kvalita: WW, WG
Barva: žlutá
Teplota tání: 76,5 oC
Číslo kyselosti: 168,9 - 171,6
Popel: 0,009 %
Obsah železa: 0,008 %
Dodavatel: PRIVOS Podivín
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč do maximální hmotnosti objednávky 20kg

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru