RATIMOR obilná nástraha je rodenticid ve formě obilí s aktivní látkou bromadiolonem určený k hubení myši domácí, potkana a krysy. Obsahuje Bitrex, jenž je hořké ochucovadlo pro necílové druhy tzn. chuťový odpuzovač pro psi, kočky, a jiné domácí mazlíčky a látku BHT (mumifikátor), který způsobuje „vysušení" uhynulého hlodavce. RATIMOR je díky zpožděnému působení vysoce účinný. Součástí balení je i ochranná rukavice.

Účinné látky:
antikoagulant bromadiolon 0,005% (50 mg v 1 kg přípravku)
99,995 % atraktivního nástrahového materiálu
BITREX hořké činidlo působící jako chuťový odpuzovač pro člověka

Působení přípravku:
Bromadialon patří mezi koagulační jedy. Po požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje prostupnost krevních cest a zasažený hlodavec hyne vnitřním vykrvácením. Ratimor působí již jednorázovým použitím nástrahy, je velmi dobře přijímán a úhyn nastává mezi 3 - 10 dnem po přijetí smrtelné (letální) dávky. Nástraha nevyvolává obranný reflex. K úhynu potkana dochází po konzumaci asi 6 g přípravku, u myši s nižší hmotností cca 0,4 g.

Použití:
RATIMOR obilná nástraha je balená v sáčcích. Používá se jako rodenticid ve skladech se zemědělskými výrobky (ve kterých není materiál ve volném stavu), uvnitř farem na pěstování dobytka, ve skladech s potravinami, průmyslových závodech a v ostatních prostorách, kde jsou aktivní myši a potkani, na likvidaci černých potkanů (Rattus rattus), šedivých potkanů (Rattus norvegicus), krys a myší domácích. Aplikované nástrahy je třeba kontrolovat a doplňovat v místech jejich odběru. Nástrahy umisťujeme do nepřístupných míst pro děti, domácí zvířata (nejlepé do trubek a podobných skrytých míst) je doporučeno používat dostupné jedové staničky, jenž mohou být mimo originálních staniček také různé "krabičky": kartónové, plastové, kovové či dřevěné, s průchodem o průměru cca 2 cm pro myši a 7 cm pro potkany, dále pak různé trubky přiměřené velikosti apod.

Aplikační poznámka:
Přípravek je vhodný pro čisté suché prostředí.
Přípravek je vhodný pro použití v místech kde se škodliví hlodavci živí obilím.

Dávkování:
> myš domácí 40 g ve vzdálenosti 5 m / při větším výskytu cca 2 m
> potkani a krysy 200 g ve vzdálenosti 10 m / při větším výskytu cca 5 m

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
RATIMOR obilná nástraha se nesmí používat ve volné přírodě.
Je třeba zabránit dětem, ptákům a necílovým organismům (především psům, kočkám, prasatům a drůbeži) v přístupu k nástraze.
Při zacházení s nástrahou jsou nutné rukavice (jsou součástí balení), i vzhledem na pachové stopy, které by mohly hlodavce odrazovat.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru