RATIMOR granule je rodenticid ve formě granulí s aktivní látkou bromadiolonem určený k hubení myši domácí a černých nebo šedých potkanů. Vyznačuje se vysokou účinností v malém množství rodenticidu. Je menším nebezpečím pro necílové druhy (psi, kočky, domácí zvířata) díky přidané látce Bitrex (chuťový odpuzovač pro necílové druhy jako jsou psi, kočky, a jiní domácí mazlíčci). Obsahuje také BHT (mumifikátor), který způsobuje „vysušení" uhynulého hlodavce. Součástí balení je i ochranná rukavice. Díky velkému podílu obilí je pro hlodavce obzvláště chutný.

Rodenticid

Účinné látky:
antikoagulant bromadiolon 0,005% (50 mg v 1 kg přípravku)
99,995 atraktivního nástrahového materiálu
BITREX hořké činidlo působící jako chuťový odpuzovač pro člověka

Působení přípravku:
Bromadialon patří mezi koagulační jedy. Po požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje prostupnost krevních cest a zasažený hlodavec hyne vnitřním vykrvácením. Ratimor působí již jednorázovým použitím nástrahy, je velmi dobře přijímán a úhyn nastává mezi 3 - 10 dnem po přijetí smrtelné (letální) dávky. Nástraha nevyvolává obranný reflex. K úhynu potkana dochází po konzumaci asi 6 g přípravku, u myši s nižší hmotností cca 0,4 g.

Použití:
RATIMOR granule používáme jako rodenticid v místech se zemědělskými výrobky, uvnitř chovatelských farem a také ve skladištích potravin pro hubení černých potkanů (Rattus rattus), šedivých potkanů (Rattus orvegicus),krys a myší domácích. Aplikované nástrahy je třeba kontrolovat a doplňovat v místech jejich odběru. Nástrahy umisťujeme do nepřístupných míst pro děti, domácí zvířata (nejlepé do trubek a podobných skrytých míst) je doporučeno používat dostupné jedové staničky, jenž mohou být mimo originálních staniček také různé "krabičky": kartónové, plastové, kovové či dřevěné, s průchodem o průměru cca 2 cm pro myši a 7 cm pro potkany, dále pak různé trubky přiměřené velikosti apod.

Aplikační poznámka:
Přípravek je vhodný pro čisté suché prostředí.

Dávkování:
> myš domácí 15 g (1 - 3 hromádky o hmotnosti 10 g / 10 g je cca 1 polévková lžíce)
> potkani a krysy 30 g (1 - 5 hromádek o hmotnosti 20 g / 20 g jsou cca 2 polévkové lžíce)

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
RATIMOR granule se nesmí používat ve volné přírodě.
Je třeba zabránit dětem, ptákům a necílovým organismům (především psům, kočkám, prasatům a drůbeži) v přístupu k nástraze.
Při zacházení s nástrahou jsou nutné rukavice (jsou součástí balení), i vzhledem na pachové stopy, které by mohly hlodavce odrazovat.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru