LANIRAT PG - jed na potkany, krysy a myši

LANIRAT PG je požerová nástraha ve formě červeně zbarvených granulí k hubení škodlivých hlodavců jako je potkan, krysa, myšice, myš domácí v uzavřených objektech. Působí i na populace resistentní vůči antikoagulantům 1.generace.

Účinné látky:
0,005 % bromadiolone (50 mg v 1 kg přípravku)
0,001 % hořké ochucovadlo
do 100 % atraktanty a pojidla

Působení přípravku:
Bromadiolone patří mezi antikoagulační jedy. Po požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje prostupnost krevních cest a zasažený organismus hyne vnitřním vykrvácením. Lanirat PG působí již při jednorázovém požití, ale má i kumulativní účinky tzn. i nepatrná požitá množství se v organismu sčítají. Hlodavci je nástraha velmi dobře přijímána. K úhynu potkana dochází po konzumaci asi 6 g přípravku, u myši s nižší hmotností cca 0,4 g.

Použití:
Nástraha se pokládá na místa největšího výskytu hlodavců, zejména do blízkosti východů z nor, k obvyklým zdrojům potravy a vody a podél přístupových stezek k nim. Nástrahy pokládáme na papírové tácky, jiné vhodné podložky nebo do jedových staniček, jenž mohou být mimo originálních staniček také různé "krabičky": kartónové, plastové, kovové či dřevěné, s průchodem o průměru cca 2 cm pro myši a 7 cm pro potkany. Úhyn nastává mezi 4 - 10 dnem po přijetí smrtelné (letální) dávky. Nástrahu doplňujeme tak dlouho dokud trvá odběr.

Aplikační poznámka:
Přípravek je vhodný pro čisté suché prostředí.

Dávkování:
> krysy a potkani 20 g na 20 m2 (tj.1 - 5 hromádek)
> myši domácí a myšice 10 g na 30 m2 (tj.1 - 3 hromádky)

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Lanirat PG se nesmí používat ve volné přírodě.
Je třeba zabránit dětem, ptákům a necílovým organismům (především psům, kočkám, prasatům a drůbeži) v přístupu k nástraze.
Při zacházení s nástrahou jsou nutné rukavice, i vzhledem na pachové stopy, které by mohly hlodavce odrazovat.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru