RATIMOR měkká návnada je rodenticid ve formě měkké návnady s aktivní látkou bromadiolonem určený k hubení myši domácí a černých i šedých potkanů. Obsahuje Bitrex, jenž je hořké ochucovadlo pro necílové druhy tzn. chuťový odpuzovač pro psi, kočky, a jiné domácí mazlíčky a látku BHT (mumifikátor), který způsobuje „vysušení" uhynulého hlodavce. Doplněk atraktantů (kakao, vanilka, rostlinný olej), které RATIMOR obsahuje láká svojí vůní hlodavce. RATIMOR je díky zpožděnému působení vysoce účinný. Součástí balení je i ochranná rukavice.

Účinné látky:
antikoagulant bromadiolon 0,005% (50 mg v 1 kg přípravku)
99,995 % atraktivního nástrahového materiálu
BITREX hořké činidlo působící jako chuťový odpuzovač pro člověka

Působení přípravku:
Bromadialon patří mezi koagulační jedy. Po požití snižuje srážlivost krve a zvyšuje prostupnost krevních cest a zasažený hlodavec hyne vnitřním vykrvácením. Ratimor působí již jednorázovým použitím nástrahy, je velmi dobře přijímán a úhyn nastává mezi 3 - 10 dnem po přijetí smrtelné (letální) dávky. Nástraha nevyvolává obranný reflex. K úhynu potkana dochází po konzumaci asi 6 g přípravku, u myši s nižší hmotností cca 0,4 g.

Použití:
RATIMOR měkká návnada je balena v malých porézních sáčcích, které se neotvírají. Používá se jako rodenticid ve skladištích se zemědělským provozem, ve vlhkých prostorách, v okolí děr a na stavbách, podél zdí rodinných domků a chat pro hubení černých potkanů (Rattus rattus), šedivých potkanů (Rattus norvegicus) krys a myší domácích. Aplikované nástrahy je třeba kontrolovat a doplňovat v místech jejich odběru. Nástrahy umisťujeme do nepřístupných míst pro děti, domácí zvířata (nejlepé do trubek a podobných skrytých míst) je doporučeno používat dostupné jedové staničky, jenž mohou být mimo originálních staniček také různé "krabičky": kartónové, plastové, kovové či dřevěné, s průchodem o průměru cca 2 cm pro myši a 7 cm pro potkany, dále pak různé trubky přiměřené velikosti apod.

Aplikační poznámka:
Přípravek je vhodný do vlhkého prostředí.

Dávkování:
> myš domácí 1 - 3 sáčky na několik míst
> potkani a krysy 2 - 10 sáčků na několik míst

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
RATIMOR měkká návnada se nesmí používat ve volné přírodě.
Je třeba zabránit dětem, ptákům a necílovým organismům (především psům, kočkám, prasatům a drůbeži) v přístupu k nástraze.
Při zacházení s nástrahou jsou nutné rukavice (jsou součástí balení), i vzhledem na pachové stopy, které by mohly hlodavce odrazovat.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru