Neudorff - Loxiran - S - 100g přípravek proti mravencům

Přírodní účinné látky přípravků Loxiran firmy Neudorff působí spolehlivě a cíleně proti mravencům ve vnitřních i vnějších prostorách.

Účinná látka:
Pyrethriny 1,74g/kg

Působení přípravku:
Pyrethriny jsou dvě přírodní organické sloučeniny se silným insekticidním účinkem. Pyrethrin I a pyrethrin II jsou strukturálně příbuzné estery s cyklopropanovým jádrem, v případě pyrethrinu I s kyselinou (+) - trans-chryzantémovou. Liší se oxidačním číslem jednoho z atomů uhlíku. Jedná se o viskózní kapaliny, které se oxidací stávají neúčinné. Nejsou perzistentní, podléhají biodegradaci a rozpadají se působením světla nebo kyslíku. Pyrethriny jsou obsaženy například v obalech semen trvalky Chrysanthemum cinerariaefolium (kopretina starčkolistá), která je také komerčně pěstována jako zdroj těchto insekticidů.

Použití:
Loxiran -S- je rychle účinkující insekticidní granulát k odstranění obtížných mravenců na cestách a jiných zpevněných nebo vydlážděných plochách a terasách, který lze použít dvojím způsobem, buď ve formě posypu nebo ve formě postřiku. Aplikace se doporučuje ráno nebo večer, kdy je většina mravenců v mraveništi. Pro ochranu užitečných organismů se doporučuje dávat přednost cílenému postřiku. Nepoužíváme ho však na silně nakloněných plochách, kde je nebezpečí splachu do vodoteče - obzvláště při dešti nebo při zálivce. V bezprostřední blízkosti vodoteče (cca do 5 - 10 m) se přípravek nesmí používat.

Dávkování při aplikaci posypem:
Přípravkem rovnoměrně posypeme mravenčí stezky v množství 2 - 4 zarovnané lžičky na 1 m2 a nasypeme také do mraveniště.

Dávkování při aplikaci postřikem:
K postřiku je třeba připravit roztok - v 0,5 litru vody rozpustit 2 zarovnané lžičky přípravku. Roztok je třeba nastříkat do mraveniště i na mravenčí stezky (přibližně 0,5 - 1 litr na 1 m2).
Balení 100 g je cca na 5 litrů aplikační kapaliny, která vystačí na 2,5 - 5 m2.

Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Jedovatý pro vodní organismy.
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Doprava zdarma

při nákupu zboží nad 3.000,- Kč do maximální hmotnosti objednávky 20kg

Odběr novinek

Získejte přehled o novinkách a aktuálních akčních nabídkách.

Přihlaste se k odběru novinek.

Nahoru